6222 Kopparstick
Såld: 500 kr
Såldes den 5 juli 2021 -
6506 Karta
Sicilien, 1800-tal. Motivet: 34x48
Såld: 450 kr
Såldes den 24 september 2018 -
9236 Dekorelement
Såld: 1.000 kr
Såldes den 24 april 2017
7583 Oljemålning
Bengt Blomquist, Sicilien, 1948, 27x36
Såld: 350 kr
Såldes den 3 april 2017 -
8448 Mandolin
Sicilien, Pärlemointarsia
Såld: 500 kr
Såldes den 10 februari 2014 -
6016 Oljemålning
Elsa Schultz -Moberger, Taormina Sicilien, 33 x 48
Såld: 1.100 kr
Såldes den 19 november 2012
6280 Oljemålning
signerad, "Motiv från Sicilien", 46x68
Såld: 500 kr
Såldes den 4 oktober 2004 -
8040 Oljemålning
Emil Clahr, motiv från Sicilien, 48x40
Såld: 350 kr
Såldes den 5 april 2004