2033 Manschettknappar
ett par, Karl Heinz Sauer, silver/guld. Vikt: 20g
Såld: 600 kr
Såldes den 29 maj 2023 -
6061 Blandteknik
Såld: 350 kr
Såldes den 5 juli 2021 -
4289 Tallrikar
5 st, 1700-tal, bland annat Ryman/Sauer. Diameter: 24
Såld: 2.400 kr
Såldes den 17 september 2018
9071 Brevkniv
Såld: 500 kr
Såldes den 5 februari 2018 -
3499 Litografi
Rudolf Weissauer, -62, 20/260, motivets mått: 31 x 45
Såld: 100 kr
Såldes den 19 mars 2012 -
3024 Skedar
Såld: 1.500 kr
Såldes den 5 december 2011
4232 Tennfat
Sauer, Stockholm, 1745, dia 23
Såld: 350 kr
Såldes den 30 maj 2011 -
6047 Begravningssked
Silver, 1762, Sauer, längd: 21
Såld: 4.200 kr
Såldes den 26 april 2010 -
5733 Akvarell
Curt Sauer, "Alpstuga", 24x33
Såld: 100 kr
Såldes den 4 februari 2008