5152 Oljemålning
Gunnar Jonsson, Komposition, signerad, 45x46
Såld: 600 kr
Såldes den 30 november 2015 -
9052 Stolar
8 st, 'AB CR Jonsson' Stockholm, tidigt 1900-tal
Såld: 7.400 kr
Såldes den 27 april 2015 -
2700 Blandteknik
R Jonsson, Jazzorkestern, motivet: 29x48
Såld: 2.400 kr
Såldes den 24 februari 2014
2493 Blandteknik
Bror Jonsson, kust, 24x67
Såld: 100 kr
Såldes den 24 oktober 2011 -
8239 Oljemålning
R Jonsson, "Ljusens öga", 53x65
Såld: 100 kr
Såldes den 10 oktober 2011 -
2334 Skulptur
Ivar Jonsson, Förgylld gips, höjd: 55 inkl sockel
Såld: 2.500 kr
Såldes den 20 september 2010
5404 Väggrelief
Alvar Jonsson, Palett, 1975, 33 x 45
Såld: 100 kr
Såldes den 11 december 2006 -
4324 Oljemålning
Gunnar Jonsson, Skärgårdsmotiv, 34x54
Såld: 100 kr
Såldes den 20 mars 2006 -
3068 Oljemålningar
3 st Gunnar Jonsson
Såld: 550 kr
Såldes den 20 juni 2005