3606 Färglitografi
P O Ultvedt, signerad och numrerad 5/55, Väg, 31x40
Såld: 100 kr
Såldes den 8 januari 2018 -
9171 Färglitografi
P O Ultvedt, 177/250, 1955, "i mål", motivet: 24x50
Såld: 150 kr
Såldes den 16 maj 2016 -
7615 Färglitografi
P O Ultvedt, 16/70, 47x62
Såld: 450 kr
Såldes den 18 februari 2008
5105 Torrnål
P O Ultvedt,3/25 , 20x30
Såld: 100 kr
Såldes den 27 september 2004 -
3600 Färglitografi
P O Ultvedt, 66/125, 52x64
Såld: 100 kr
Såldes den 17 mars 2003 -
1072 Färglitografi
P O Ultvedt, 108/200, arbetare, (saknar glas), 39x49
Såld: 300 kr
Såldes den 10 mars 2003