Föremål som liknar Nils Tirén
1009 Planscher
Såld: 400 kr
Såldes den 19 augusti 2019
1321 Akvarell
Nils Tirén (1885-1935), Sverige. Ren, signerad. 24x35
Såld: 800 kr
Såldes den 25 mars 2019
5008 Blandteknik
Nils Tirén (1885-1935), Sverige. Lodjur, 1926,66x91
Såld: 4.000 kr
Såldes den 5 mars 2018
8065 Blandteknik
Nils Tirén (1885-1935), ¨Fåglar vid sjö, 27x46
Såld: 900 kr
Såldes den 11 september 2017
6563 Plansch
Ren, efter Nils Tirén 1917, ramens innermått: 70x93
Såld: 100 kr
Såldes den 15 maj 2017
7080 Plansch
efter Nils Tirén, 1918, vinterhare, 63x91
Såld: 350 kr
Såldes den 10 april 2017
2325 Oljemålning
Nils Tirén (1885-1935), Ekorre på gren, 1913, 32 x 32
Såld: 900 kr
Såldes den 20 januari 2014
6639 Blyerts
Tillskriven Nils Tirén, fåglar, 16x23
Såld: 750 kr
Såldes den 30 augusti 2010
5074 Teckning
Nils Tirén (1885-1935), Hund, 22 x 27
Såld: 300 kr
Såldes den 23 november 2009