6531 Oljemålning
Nils Björkqvist, Tjäder. Olja på duk, 76x102
Såld: 1.000 kr
Såldes den 24 september 2018 -
8017 Oljemålning
Nils Björkqvist, Fåglar, signerad, 42x49
Såld: 100 kr
Såldes den 5 september 2016 -
3502 Oljemålning
Nils Björkqvist, vinterhare, 53x74
Såld: 600 kr
Såldes den 23 november 2015
2506 Oljemålning
Nils Björkqvist, 'Tjäderspel', på duk, 60x85
Såld: 700 kr
Såldes den 23 april 2012 -
5085 Oljemålning
Nils Björkqvist, Trut med ungar, 55x75
Såld: 1.500 kr
Såldes den 8 augusti 2011 -
4462 Oljemålning
Nils Björkqvist, Räv i vinterlandskap, 1945, 55 x 75
Såld: 1.200 kr
Såldes den 2 juli 2007
5456 Oljemålning
Nils Björkqvist, Räv med nötskrika, -50, 40 x 58
Såld: 1.000 kr
Såldes den 24 januari 2005