6575 WALL HANGING
Navajo, Arizona, 1970s, 64X50,
Sold: SEK 500
Sold den 4 mars 2019 -
6577 CARPET
Sold: SEK 1200
Sold den 25 februari 2019 -
1136 GOUACHE
Sold: SEK 700
Sold den 15 oktober 2018
8255 OIL PAINTING
Navajoindianer, 'Sandpainting', 31x30,
Sold: SEK 150
Sold den 15 februari 2016 -
6078 BRACELET
+ brooch, sterling silver/turkoser, Navajoarbete,
Sold: SEK 150
Sold den 13 augusti 2012 -
7567 WEAVINGS
2 pcs, Navajo,
Sold: SEK 1300
Sold den 25 april 2011
7134 Akvarell
Navajo indianer, Sign, 52 x 37
Sold: SEK 400
Sold den 23 maj 2005 -
6067 Bonad
73x152, Navajoindian
Sold: SEK 300
Sold den 21 mars 2005 -
5168 Akvarell
signerad, Navajosindianer, 51x37, (sk)
Sold: SEK 450
Sold den 22 november 2004