Föremål som liknar Kina 1700-tal
8065 PLATES
9 pcs, Kina 1700-tal, Famille Rose & bleu,
Sold: SEK 8400
Sold den 23 april 2018
1194 PLATES
Sold: SEK 1000
Sold den 3 juni 2013
8764 MEAT DISH
Kina 1700-tal, length: 35,
Sold: SEK 1600
Sold den 29 mars 2010
2447 PLATE
Famille-rose, Kina 1700-tal, diameter: 23, spräckt.
Sold: SEK 350
Sold den 22 februari 2010
3465 PORCELAIN
17-del, Kina 1700-tal, damages.
Sold: SEK 900
Sold den 9 november 2009
3464 PLATES
4 pcs, Kina 1700-tal, diameter: 23, damages.
Sold: SEK 900
Sold den 9 november 2009
5429 DISH
Kina 1700-tal, diameter: 38, smånagg.
Sold: SEK 2100
Sold den 5 oktober 2009
1356 PORCELAIN
2-del, Kina 1700-tal, height: 5-9, nagg.
Sold: SEK 300
Sold den 14 september 2009
2411 Fat
2 st Kina 1700-tal, längd: 30
Sold: SEK 1700
Sold den 12 januari 2009