7350 Sidentyg
för Kimono. Längd: 13 meter. Bredd: 36 cm
Såld: 700 kr
Såldes den 27 mars 2023 -
1045 Rökelsekar
Såld: 1.500 kr
Såldes den 7 november 2022 -
6219 Färglitografi
Såld: 2.400 kr
Såldes den 5 september 2022
5510 Tavla
Kimono, yttermått inklusive ram: 75x128cm
Såld: 350 kr
Såldes den 26 april 2021 -
6328 Tavla
Kimono, ramens innermått: 75x124
Såld: 300 kr
Såldes den 25 februari 2019 -
6321 Tavla
Kimono, ramens innermått: 87x99
Såld: 300 kr
Såldes den 25 februari 2019
5383 Färglitografi
signerad, Kvinna i kimono, 30/140, motivet: 63x46
Såld: 350 kr
Såldes den 30 november 2015 -
7040 Kakemono
Blandteknik, Flicka i kimono, motivets mått: 52 x 27
Såld: 400 kr
Såldes den 17 juni 2013 -
4017 Oljemålning
Signerad, Kvinna i Kimono, 54 x 31
Såld: 4.200 kr
Såldes den 12 maj 2003