Föremål som liknar Karl XV

  • Träfflista
  • 5332 Oljemålning
    Såld: 40.000 kr

    Såldes den 2 oktober 2023
  • 2012 Tusch
    Såld: 450 kr

    Såldes den 21 december 2020
  • 8013 Akvarell
    ur skissbok som tillhört Karl XV, 30x21
    Såld: 1.500 kr

    Såldes den 27 februari 2017
  • 2434 Gravyr
    Karl XV till häst, bladets mått: 63x46
    Såld: 4.200 kr

    Såldes den 29 februari 2016
  • 3360 Akvarell
    Porträtt av Karl XV, 19x14, osignerad
    Såld: 1.300 kr

    Såldes den 20 januari 2014
  • 6445 Tryck
    Karl XV, 1800-talsram, 69x51 (skador)
    Såld: 400 kr

    Såldes den 8 september 2008