8448 Skärbräda
Kalkon, längd: 60 ca
Såld: 350 kr
Såldes den 16 januari 2017 -
8490 Skulptur
Såld: 450 kr
Såldes den 5 oktober 2015 -
3553 Oljemålning
Osignerad, kalkon, 41x66
Såld: 300 kr
Såldes den 11 januari 2010
8543 Oljemålning
Erik Jerken (1898-1947) Sign. 'Kalkonen', 60x75
Såld: 700 kr
Såldes den 21 september 2009 -
5020 Oljemålning
Osign, tidigt 1900-tal, kalkoner
Såld: 300 kr
Såldes den 23 mars 2009 -
8355 Figurin
Herend, Kalkon, höjd: 12
Såld: 600 kr
Såldes den 15 december 2008
3266 Oljemålning
Såld: 5.200 kr
Såldes den 9 juni 2008 -
2063 Figurin
Kalkon, porslin., höjd: 46
Såld: 300 kr
Såldes den 4 september 2006 -
9039 Oljemålning
sign.H.Schouten, Kalkoner 25x33
Såld: 3.500 kr
Såldes den 11 februari 2002