Föremål som liknar Jergil
7209 Oljemålning
Såld: 200 kr
Såldes den 17 juli 2023
5206 Oljemålningar
Såld: 250 kr
Såldes den 5 september 2022
3094 Oljemålning
Såld: 500 kr
Såldes den 9 augusti 2021
4059 Oljemålning
Jergill, Signerad, Stilleben. Olja på duk, 45x55
Såld: 400 kr
Såldes den 17 september 2018
9621 Oljemålning
Jergil, Läsande kvinna, 60x49
Såld: 150 kr
Såldes den 30 oktober 2017
7261 Oljemålning
Toralf Jergill (f. 1900), stilleben, signerad, 49x60
Såld: 150 kr
Såldes den 16 oktober 2017
6433 Oljemålning
Toralf Jergill (f. 1900), Kvinna, 65x53
Såld: 200 kr
Såldes den 9 oktober 2017
8178 Oljemålning
Toralf Jergill (f. 1900), Kvinna, 65x55
Såld: 200 kr
Såldes den 10 april 2017
8102 Oljemålning
Såld: 200 kr
Såldes den 6 mars 2017