Föremål som liknar Inuitkonst
5318 Skulpturer
2 st, Inuitkonst, sten, figurer. Höjd: 11-13 cm
Såld: 1.000 kr
Såldes den 23 augusti 2021
9625 Skulptur
Inuitkonst, Kanada, "Sline", fågel. Höjd: 24 cm
Såld: 800 kr
Såldes den 5 april 2021
9392 Skulptur
Inuitkonst, Ross Parkinson, fiskare. Höjd: 19
Såld: 300 kr
Såldes den 10 juni 2019
9385 Skulptur
Inuitkonst, Ross Parkinson. Längd: 22. Höjd: 13 cm
Såld: 450 kr
Såldes den 10 juni 2019
6227 Litografier
4 st, Inuitkonst, 24 x 27
Såld: 150 kr
Såldes den 25 augusti 2014
9338 Skulpturer
2 st, Inuitkonst, Kanada, björn & fågel, höjd: 8 ca
Såld: 100 kr
Såldes den 7 april 2014
9337 Skulptur
Inuitkonst, Kanada, längd: 22, 5kg ca, 60-tal
Såld: 450 kr
Såldes den 7 april 2014
1349 Skulptur
Inuitkonst, Säl, Kanada, längd: 17
Såld: 600 kr
Såldes den 9 december 2013
7118 Skulpturer
2 st, Inuitkonst, längd: 13 cm
Såld: 100 kr
Såldes den 14 oktober 2013