6400 Akvarell
Såld: 300 kr
Såldes den 18 mars 2024 -
8066 Gouache
Såld: 400 kr
Såldes den 13 september 2021 -
6365 Akvarell
Carl Schubert, smygande katt, 60x45 cm. Signerad
Såld: 900 kr
Såldes den 21 oktober 2019
8032 Blandteknik
Carl Schubert, Rådhuset, Stockholm, 1934,44x32
Såld: 300 kr
Såldes den 20 augusti 2018 -
7158 Blandteknik
Carl Schubert, Trädstam på äng, 40x50
Såld: 700 kr
Såldes den 12 mars 2018 -
2277 Akvarell
Såld: 300 kr
Såldes den 14 augusti 2017
6062 Blandteknik
Carl Schubert, 2010, 28x22
Såld: 700 kr
Såldes den 20 februari 2017 -
4542 Akvarell
Carl Schubert, "Ramar 1", signerad. 1986, 64x42
Såld: 500 kr
Såldes den 3 mars 2014 -
4104 Litografi
Såld: 150 kr
Såldes den 16 september 2013