Föremål som liknar Berlin
1019 Kopp med fat &..
Sevres + kanna Berlin. Höjd: 13-17 cm
Såld: 2.400 kr
Såldes den 26 januari 2026
9168 Skulptur
Såld: 1.100 kr
Såldes den 24 november 2025
3338 Assietter
2+ 2 st, KPM, Berlin. Diameter: 17 cm
Såld: 350 kr
Såldes den 24 november 2025
2039 Tårtspade
Såld: 1.100 kr
Såldes den 1 september 2025
5149 Vas
Berlin, omkring 1900. Höjd: 17 cm
Såld: 350 kr
Såldes den 4 augusti 2025
3231 Vaser
2 st, Berlin/Meissen. Höjd: 9-24,5
Såld: 150 kr
Såldes den 30 juni 2025
4156 Tallrikar
12 st, KPM / Berlin. Diameter: 22 cm
Såld: 7.200 kr
Såldes den 12 maj 2025
3600 Crèmekoppar
6 st, Wien / Berlin, 1800-tal. Höjd: 8 cm
Såld: 450 kr
Såldes den 10 februari 2025
4424 Akvarell
Såld: 200 kr
Såldes den 16 december 2024