Föremål som liknar B Friberg
8388 Vas+ skål
Såld: 1.700 kr
Såldes den 1 juli 2013
2684 Vas
B Friberg lagning, höjd: 44 Gustavsberg Studio
Såld: 1.100 kr
Såldes den 8 oktober 2007
3348 Vaser
B Friberg, 3 st miniatyrer, höjd: 3-4, 5
Såld: 2.800 kr
Såldes den 7 maj 2007
2771 Tekanna (dds)
B Friberg Gustavsberg, längd: 20
Såld: 4.300 kr
Såldes den 19 mars 2007
8133 Vas
B Friberg, Rörstrand, höjd: 26
Såld: 6.600 kr
Såldes den 10 april 2006
5020 Skål
B Friberg, Gustafsberg studio, höjd: 6, 5
Såld: 1.100 kr
Såldes den 27 mars 2006
6419 Vas
B Friberg, Gustavsberg, höjd: 10
Såld: 1.500 kr
Såldes den 6 februari 2006
1224 Vas
Gustafsbergs studio, B Friberg, höjd: 15, 5 (nagg)
Såld: 350 kr
Såldes den 12 december 2005
2661 Skål
B Friberg, Gustavsberg, 1965 (G), höjd: 5, 5
Såld: 900 kr
Såldes den 29 augusti 2005