2251 Vas
+ ingefärskruka med lock, Kina, höjd: 21 -37, nutida
Såld: 150 kr
Såldes den 5 juni 2017 -
6646 Bordslampa
Kina, fd. Ingefärskruka
Såld: 350 kr
Såldes den 10 oktober 2016 -
4458 Bordslampa
+ ingefärskruka, Kina
Såld: 1.000 kr
Såldes den 22 augusti 2016
8075 Skålar
Såld: 600 kr
Såldes den 4 juli 2016 -
4556 Bordslampa
Asien, Fd ingefärskruka
Såld: 300 kr
Såldes den 30 juli 2012 -
9092 Färglitografi
159/160, Ingefärskruka & vinbär, signerad, 35 x 50
Såld: 450 kr
Såldes den 4 juni 2012
5175 Bordslampa
Kina, f. d ingefärskruka, modell mindre
Såld: 450 kr
Såldes den 14 maj 2012 -
3312 Bordslampa
fd Ingefärskruka
Såld: 250 kr
Såldes den 30 januari 2012 -
3515 Bordslampa
Ingefärskruka
Såld: 400 kr
Såldes den 12 september 2011