SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Vinkanna 16353020
nr 1635 3020
Vinkanna
Nysilver, 1800-tal. Höjd: 28 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 12 augusti 2024
kl 20:56:24
12/8 20:31:18
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.