SILVER & METAL / Silver / Wine pitcher 16353020
nr 1635 3020
WINE PITCHER
nickel silver, 19th century. Height: 28 cm,
Nysilver, 1800-tal. Höjd: 28 cm
600
SEK 300
Monday August 12 2024
at 20:56:24
12/8 20:31:18
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.