GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 16448120
*
nr 1644 8120
Vas
med hänklar, motiv av drake, keramik. Höjd: 26 cm
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 23 september 2024
kl 18:19:16
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hänklar keramik motiv av drake vas
-
9247 Vas
Glas, omkring sekelskiftet 1900. Höjd: 15 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:48
-
9392 Vas
Göran Warff, Kosta Boda, Artists choise. Höjd: 17 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:31
-
9057 Vas
Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Signerad. Höjd..//
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:07
*
Vas
nr 1644 8120
Vas
med hänklar, motiv av drake, keramik. Höjd: 26 cm
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 23 september 2024 |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hänklar keramik motiv av drake vas
-
9247 Vas
Glas, omkring sekelskiftet 1900. Höjd: 15 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:48 -
9392 Vas
Göran Warff, Kosta Boda, Artists choise. Höjd: 17 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:31 -
9057 Vas
Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Signerad. Höjd..//
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:07



