Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 15989287



*

nr 1598 9287


Vas

Keramik. "Les Heritiers", Aimé Cécil, Höjd: 33 cm


Kondition: nagg

Utrop:

300 kr

Såld:

1.300 kr

Sista tid för bud online:

måndag 19 februari 2024
kl 20:45:00


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
14/2 14:23:03 1      Vinnande bud
15/2 03:44:36 2      150 kr
15/2 03:44:36 1      200 kr (Budbetjänt)
15/2 03:44:46 2      250 kr
15/2 03:44:46 1      300 kr (Budbetjänt)
15/2 21:10:12 3      350 kr
15/2 21:10:12 1      400 kr (Budbetjänt)
15/2 21:10:14 3      450 kr
15/2 21:10:14 1      500 kr (Budbetjänt)
15/2 21:10:17 3      600 kr
15/2 21:10:17 1      700 kr (Budbetjänt)
15/2 21:10:19 3      800 kr
15/2 21:10:19 1      900 kr (Budbetjänt)
15/2 21:10:20 3      1.000 kr
15/2 21:10:20 1      1.100 kr (Budbetjänt)
15/2 21:10:24 3      1.200 kr
15/2 21:10:24 1      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: aimé cécil keramik vas
  • 6760 Vas
    Ernest Gordon (1926-2008), Sverige. Ã…fors, brunton..//
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 20:08
  • 6065 Vas
    Hugo Elmqvist (1862-1930), Sverige. Jugend, brons,..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 18:55
  • 6530 Vas
    Jugend, Rörstrand, relief. Höjd: 13 cm
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 19:06
  • 6466 Vas
    Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. Upsala-Ekeby...//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 19:08
  • 6446 Vas
    Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Ur Karneval, G..//
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 20:09
  • 7188 Vaser
    + tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 20:45




Ladda ner broschyr