![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Väggplatta 14719477
*
nr 1471 9477
Väggplatta
Mich Sörensen, Bornholm, Keramik, ca 32x32 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 maj 2022
kl 18:04:41
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/5 23:38:49
1
100 kr
28/5 13:53:46
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bornholm keramik mich sörensen väggplatta
-
5007 Väggplatta
Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Blad ur serien U..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:25
-
5008 Väggplatta
Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Skepp ur serien ..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:02
-
2136 Väggrelief
Dagny Enberg. Signerad, trä, "Ängel". Längd: 90cm
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:22
-
2101 Väggrelief
Hennie Strålhammar (1907-1977), Sverige. Gips, fli..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:29
-
5069 Väggrelief
Stockholm, 30x77cm
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:27
*
Väggplatta
nr 1471 9477
Väggplatta
Mich Sörensen, Bornholm, Keramik, ca 32x32 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 maj 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/5 23:38:49 | 1 | 100 kr |
28/5 13:53:46 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bornholm keramik mich sörensen väggplatta
-
5007 Väggplatta
Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Blad ur serien U..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:25 -
5008 Väggplatta
Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Skepp ur serien ..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:02 -
2136 Väggrelief
Dagny Enberg. Signerad, trä, "Ängel". Längd: 90cm
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:22
-
2101 Väggrelief
Hennie Strålhammar (1907-1977), Sverige. Gips, fli..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:29 -
5069 Väggrelief
Stockholm, 30x77cm
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:27