KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Torrnålsgravyr 16152015

nr 1615 2015

Gunnar Norrman

(f. 1912), Sverige

Torrnålsgravyr, Signerad, numrerad 5/15, daterad -1980, Havtrosbuske. Bildmått: 18x24 cm, yttermått inklusive ram: 51x41 cm

Gunnar Norrman, född 1912, svensk målare och grafiker.

Utrop:

800 kr

Såld:

500 kr

måndag 22 april 2024
kl 18:59:44

17/4 03:35:54 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 22 apr

Gunnar Norrman

Läs mer om Gunnar Norrman