KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Teckningar 13967005

nr 1396 7005

Petter Pettersson

(f. 1942), Sverige

Teckningar, 4 st, Petter Pettersson (f. 1942), Sverige. Sjukhusscener. Signerad, daterad 1977. Blyerts/kol, oramat löst blad. Bladets mått: ca 108x79 cm

Petter Pettersson, svensk bildkonstnär född 1942.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 10 maj 2021
kl 20:11:08

10/5 12:47:30 1      Vinnande bud

Petter Pettersson

Läs mer om Petter Pettersson