BELYSNING / Ljuskronor & takarmaturer / Takarmatur 877020
*
nr 87 7020
TAKARMATUR
Keramik, H70
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 oktober 2001
kl 16:00:00
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik ljuskronor takarmatur taklampa taklampor
-
5255 Takarmatur
6 st ljusarmar med glaskupor, 1930-tal. Diameter: ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:22
-
6315 Takarmatur
Achille Castiglioni, Italien, vitt glas. Höjd: 24 ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:52
-
6056 Takarmatur
Carl Fagerlund (1915-2011), Sverige. Orrefors, "Bu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:58
-
5238 Takarmatur
Carl Fagerlund (1915-2011), Sverige. Orrefors, pla..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15
-
6054 Takarmatur
Claesson Bringzen, Bredaryd, "Hatten", metall. Dia..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:06
-
5293 Takarmatur
Jugend, Koppar med alabasterskärm. Diameter: 49 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:27
*
TAKARMATUR
nr 87 7020
TAKARMATUR
Keramik, H70
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 oktober 2001 |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik ljuskronor takarmatur taklampa taklampor
-
5255 Takarmatur
6 st ljusarmar med glaskupor, 1930-tal. Diameter: ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:22 -
6315 Takarmatur
Achille Castiglioni, Italien, vitt glas. Höjd: 24 ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:52 -
6056 Takarmatur
Carl Fagerlund (1915-2011), Sverige. Orrefors, "Bu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:58
-
5238 Takarmatur
Carl Fagerlund (1915-2011), Sverige. Orrefors, pla..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15 -
6054 Takarmatur
Claesson Bringzen, Bredaryd, "Hatten", metall. Dia..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:06 -
5293 Takarmatur
Jugend, Koppar med alabasterskärm. Diameter: 49 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:27