MÖBLER / Bord / Spelbord 11922087

nr 1192 2087

Spelbord

Nyrokoko, med spelmarker. Längd: 86. Djup: 43 cm. Höjd: 75 cm

Kondition: smärre slitage

Utrop:

600 kr

Såld:

600 kr

måndag 2 juli 2018
kl 20:11:46

Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.