KONST / Konst, övrigt, Tryck m.m. / Skylt 16091014

nr 1609 1014

Skylt

Kina, trä, Daoguang (1821-1850), daterad 1850, reliefdekor av skrivtecken och lyckobringande fladdermöss, yttermått inklusive ram: 114x229 cm

Kondition: slitage, skador

Utrop:

12.000 kr

Såld:

10.500 kr

måndag 25 mars 2024
kl 18:11:31

  • Klassiska
  • 25 mar

Klassiska

Läs mer om Klassiska