bakg

  KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 14964047



*

nr 1496 4047


Rolf Bengtsson

(f. 1950), Sverige


Skulptur, Signerad. Keramik, trässockel. Höjd: 24cm


Rolf Bengtsson, svensk skulptör född 1950.

Följerätt

Ja

Utrop:

500 kr

Såld:

150 kr

Sista tid för bud online:

måndag 17 oktober 2022
kl 18:59:19


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
11/10 14:00:12 1      100 kr
15/10 21:54:49 2      Vinnande bud



  • Konstnär/Designer

Rolf Bengtsson

Rolf Bengtsson, svensk skulptör född 1950.

Läs mer om Rolf Bengtsson
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsthantverk rolf bengtsson skulptur svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige trässockel
  • 5356 Servetter
    12 st + duk, monogram SA
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    imorgon
    5 december kl 20:41
  • 5337 Servetter
    linne, 53 st
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    imorgon
    5 december kl 20:52
  • 3069 Skulptur
    Alicia Penalba (1913-1982), Argentina. "Dedans". S..//
    Aktuellt bud: 4.000 kr

    Auktionen avslutas
    om 8 dagar
    12 december kl 20:20




Ladda ner broschyr