Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 14964047



*

nr 1496 4047


Rolf Bengtsson

(f. 1950), Sverige


Skulptur, Signerad. Keramik, trässockel. Höjd: 24cm


Rolf Bengtsson, svensk skulptör född 1950.

Följerätt

Ja

Utrop:

500 kr

Såld:

150 kr

Sista tid för bud online:

måndag 17 oktober 2022
kl 18:59:19


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
11/10 14:00:12 1      100 kr
15/10 21:54:49 2      Vinnande bud



  • Konstnär/Designer

Rolf Bengtsson

Rolf Bengtsson, svensk skulptör född 1950.

Läs mer om Rolf Bengtsson
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsthantverk rolf bengtsson skulptur svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige trässockel
  • 1018 Bordsuppsats
    skålar, ett par, Brons/opalinglas, 1800-tal. Diame..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    26 jan kl 20:42
  • 1017 Bordsuppsats
    skålar, ett par, omkring 1800, Frankrike, brons/kr..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    26 jan kl 19:53
  • 8206 Brevpress
    brons/sten, putto. Längd: 13 cm, höjd: 11 cm
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    26 jan kl 20:11
  • 8129 Figurkärl
    3 st, Sydamerika, lergods, Höjd: 10-15 cm
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    26 jan kl 20:52
  • 8025 Glasskulpturer
    14 st, FÃ¥glar & fiskar, + brevpress, FM konstglas,..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    26 jan kl 20:56
  • 8123 Ikoner
    8 st, Mogens Leander, Danmark, patinerad metall, 2..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    26 jan kl 20:22




Ladda ner broschyr