Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 14367025



*

nr 1436 7025


Skulptur

Keramik, Aluminia, Danmark. Höjd: 33 cm


Utrop:

600 kr

Såld:

1.000 kr

Sista tid för bud online:

måndag 6 december 2021
kl 19:43:54


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
30/11 18:47:56 1      100 kr
1/12 07:58:11 2      200 kr
1/12 18:08:47 3      200 kr
1/12 18:08:47 2      200 kr (Budbetjänt)
1/12 18:09:03 3      250 kr
4/12 13:47:55 4      300 kr
5/12 18:38:15 5      350 kr
6/12 19:35:13 6      500 kr
6/12 19:35:37 7      600 kr
6/12 19:36:38 6      700 kr
6/12 19:37:43 7      800 kr
6/12 19:37:55 8      900 kr
6/12 19:38:17 7      Vinnande bud


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: aluminia danmark dansk dansk design danska danskt europa keramik konsthantverk norden skandinavien skandinavisk skulptur
  • 8129 Figurkärl
    3 st, Sydamerika, lergods, Höjd: 10-15 cm
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    2 feb kl 19:24
  • 1010 Konstverk
    Allen Jones, "Shoe Box", 7 st litografier + skulpt..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    2 feb kl 19:08
  • 9073 Skulptur
    Aldo Londi (1911-2003), Italien. Häst. Längd: 15cm
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    2 feb kl 19:43




Ladda ner broschyr