KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 16471011

nr 1647 1011

Gunnar Cyrén

(1931-2013), Sverige

Skulptur, Brons på träsockel. Signerad, numrerad 48/48. Höjd: 17,5 cm

Gunnar Cyrén, svensk glaskonstnär, och formgivare född 1931, död 2013.

måndag 30 september 2024
kl 18:04:41

  • Klassiska
  • 30 sep

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Gunnar Cyrén

Läs mer om Gunnar Cyrén