KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 14562018

nr 1456 2018

Astrid Anderberg

(1927-2010), Sverige

Skulptur, Fågel med ägg. Signerad. Glaserad stengodslera. Höjd: 17 cm

Kondition: lagning

Astrid Anderberg, svensk keramiker och tecknare född i Tranås 1927, död 2010 i Rönne på Bornholm.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.500 kr

måndag 21 mars 2022
kl 18:45:48

  • Tema
  • 21 mar

Keramik

Läs mer om Keramik

Astrid Anderberg

Läs mer om Astrid Anderberg