KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 14367123

nr 1436 7123

Alpo Sailo

(1877-1955), Finland

Skulptur, Signerad 1931. Brons. Höjd: 28 cm

Konditionsrapport: slitage

Alpo Sailo, finländsk skulptör född 1877 i Tavastehus, död 1955.

Utrop:

1.200 kr

Såld:

800 kr

måndag 6 december 2021
kl 19:08:44

6/12 13:09:03 1      Vinnande bud

Alpo Sailo

Läs mer om Alpo Sailo