ÖVRIGT / Diverse / Skrivbordsställ 4647415
*
nr 464 7415
Skrivbordsställ
nysilver, längd: 24
Utrop:
100 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 april 2007
kl 17:36:41
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/4 07:20:00
1
150 kr
16/4 16:21:18
2
150 kr
16/4 16:22:11
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nysilver pläter skrivbordsställ
-
7104 Allmoge
3 delar, diverse, bland annat gunghäst
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:41
-
7123 Ask
+ skulptur, ”groda”. Höjd: 4-15 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:05
-
7086 Avspärrningsst..
4 st, Metall. Höjd: 99 cm
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:33
-
7020 Blomkonsoler
9 st, Smide, 1930-40-tal. Höjd: 13-29 cm
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:33
-
7022 Bokstöd
ett par, 1920-tal. Längd: 13 cm, höjd: 14 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:09
-
7047 Bordstabletter
Firma Svenskt Tenn, Josef Frank (1885-1967), Öster..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:10
*
Skrivbordsställ
nr 464 7415
Skrivbordsställ
nysilver, längd: 24
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 16 april 2007 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 14/4 07:20:00 | 1 | 150 kr |
| 16/4 16:21:18 | 2 | 150 kr |
| 16/4 16:22:11 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nysilver pläter skrivbordsställ
-
7104 Allmoge
3 delar, diverse, bland annat gunghäst
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:41 -
7123 Ask
+ skulptur, ”groda”. Höjd: 4-15 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:05 -
7086 Avspärrningsst..
4 st, Metall. Höjd: 99 cm
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:33
-
7020 Blomkonsoler
9 st, Smide, 1930-40-tal. Höjd: 13-29 cm
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:33 -
7022 Bokstöd
ett par, 1920-tal. Längd: 13 cm, höjd: 14 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:09 -
7047 Bordstabletter
Firma Svenskt Tenn, Josef Frank (1885-1967), Öster..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:10



