FURNITURE / Tables / Writing desk 6536237

nr 653 6237

WRITING DESK

Victorian style, length: 105, width: 70, height: 76, wear, damages.

Nyrokoko, längd: 105, djup: 70, höjd: 76

Condition: slitage, skador

100

SEK 1700

Monday August 30 2010
at 19:34:34

Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.