Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Skålar 15848295



*

nr 1584 8295


Skålar

2 st, Keramik. Signerade. Diameter: 12-17, höjd: 4,5-15 cm


Utrop:

500 kr

Sista tid för bud online:

måndag 11 december 2023
kl 20:42:52


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik skålar
  • 3185 Kanna
    + skålar & fat, 12 delar, Färgat glas. Diameter: 1..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 feb kl 20:33
  • 3040 Skålar
    + fat, 3 delar, silver. Längd: 12-15. Diameter: 11..//
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 feb kl 20:51
  • 3234 Skålar
    + ljusstakar + skål, 5 delar, Höganäs. Höjd: 6-15 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 feb kl 18:09
  • 3246 Skålar
    + ljusstake, 3 delar, Gefle, Percy. Höjd: 7 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 feb kl 20:57
  • 2006 Skålar
    + ströare, 7 delar, Stig Lindberg (1916-1982), Sve..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 feb kl 18:19
  • 3254 Skålar
    + vas, 4 delar, Erik Höglund (1932-1998), Sverige...//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 feb kl 19:52




Ladda ner broschyr