![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Skålar 15848295
*
nr 1584 8295
Skålar
2 st, Keramik. Signerade. Diameter: 12-17, höjd: 4,5-15 cm
Utrop:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 december 2023
kl 20:42:52
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik skålar
-
8042 Koppar & skålar
9 delar, Pillivuyt, Frankrike
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 18:41
-
8449 Parti nysilver
skålar / kaffeservis, Fruktknivsskäll mm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:37
-
8011 Skålar
+ efterättsskålar, 5 + 7 st, bland annat Orrefors...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:41
-
7131 Skålar
2 st, Anna Ehrner (f. 1948), Sverige. Kosta Boda, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:33
-
8108 Skålar på fot
Ett par, sent 1800-tal, empirestil, glas och mässi..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:33
-
8166 Starkvinsglas
+ skålar, 10 delar, Simon Gate (1883-1945), Sverig..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:34
*
Skålar
nr 1584 8295
Skålar
2 st, Keramik. Signerade. Diameter: 12-17, höjd: 4,5-15 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Sista tid för bud online: |
måndag 11 december 2023 |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik skålar
-
8042 Koppar & skålar
9 delar, Pillivuyt, Frankrike
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 18:41 -
8449 Parti nysilver
skålar / kaffeservis, Fruktknivsskäll mm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:37 -
8011 Skålar
+ efterättsskålar, 5 + 7 st, bland annat Orrefors...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:41
-
7131 Skålar
2 st, Anna Ehrner (f. 1948), Sverige. Kosta Boda, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:33 -
8108 Skålar på fot
Ett par, sent 1800-tal, empirestil, glas och mässi..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:33 -
8166 Starkvinsglas
+ skålar, 10 delar, Simon Gate (1883-1945), Sverig..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:34