Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLASS & CERAMICS / Porcelain and Pottery / Dinner set 10695117



*

nr 1069 5117


DINNER SET

Rörstrand, Sweden, Anemon, 11 parts,


Rörstrand, Anemon, 11 del


Estimate:

600

Sold:

SEK 800

Auction date:

Monday November 14 2016
at 19:59:30


  • Bid history
Time Bidder Bid
9/11 18:21:40 1      100 kr
10/11 13:50:51 2      200 kr
13/11 14:45:37 3      200 kr
13/11 14:45:37 2      200 kr (Robot)
13/11 14:46:10 3      250 kr
13/11 23:40:46 4      350 kr
14/11 08:42:04 3      400 kr
14/11 15:23:37 5      Vinnande bud
14/11 17:36:36 1      500 kr
14/11 17:36:37 5      600 kr (Robot)
14/11 18:21:49 3      700 kr
14/11 18:21:49 5      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten

  • Thema-auction
  • Nov 14

50/60-tal

På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.



Read more about 50/60-tal
  • Läs mer...
Rörstrand
AB Rörstrands Porslinsfabrik. Sveriges äldsta konstindustriella företag. Grundades på Norrmalm i Stockholm 1726.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: anemon matservis mattallrikar rörstrand servisdelar skandinavien sverige
  • 6787 DINNER SET
    Rörstrand, Sweden, Japonica, 33 pieces, length: 10..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:36
  • 7219 DINNER SET
    Rosenthal, Germany, 23 pieces,
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 19:13
  • 7160 PLATES
    2 pcs, blåvitt kompani porslin. Diameter: 23-29,
    Present: SEK 700

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 19:12




Ladda ner broschyr