GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Servisdelar 15837142
*
nr 1583 7142
Servisdelar
Gefle, Vinranka, 18 del
Kondition: nagg
Utrop:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 december 2023
kl 20:41:36
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle matservis mattallrikar servisdelar svensk keramik svenska keramiker vinranka
-
6787 Servisdelar
Rörstrand, Japonica, 33 delar, Längd: 10,5-27cm. D..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:36
-
7219 Servisdelar
Rosenthal, 23 delar
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:13
*
Servisdelar
Kondition: nagg
nr 1583 7142
Servisdelar
Gefle, Vinranka, 18 del
Kondition: nagg
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Sista tid för bud online: |
måndag 4 december 2023 |
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle matservis mattallrikar servisdelar svensk keramik svenska keramiker vinranka
-
6787 Servisdelar
Rörstrand, Japonica, 33 delar, Längd: 10,5-27cm. D..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:36 -
7219 Servisdelar
Rosenthal, 23 delar
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:13



