Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

bakg

  ÖVRIGT / Smycken / Ring 14281042



*

nr 1428 1042


Ring

18K vitguld, med briljantslipade diamanter, 1962,2xca0,07ct, 12xca0,01ct, storlek: 17½, med etui. Vikt: 4,3g.


Utrop:

3.000 kr

Såld:

3.400 kr

Sista tid för bud online:

måndag 25 oktober 2021
kl 20:28:17


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
23/10 10:16:29 1      2.000 kr
24/10 21:37:35 2      2.400 kr
25/10 19:20:21 1      2.600 kr
25/10 19:23:15 2      3.000 kr
25/10 19:24:11 1      3.000 kr
25/10 19:24:11 2      3.000 kr (Budbetjänt)
25/10 19:26:15 1      3.200 kr
25/10 19:29:05 2      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Klassiska
  • 25 okt

Klassiska

På vår klassiska auktion har vi äldre och antika ljuskronor, ljusstakar och möbler som stolar, speglar, byråar och bokskåp, svenskt och utländskt äldre och modernt måleri, silver, 1900-talsdesign av A ...



Läs mer om Klassiska
  • Läs mer...
Lavering
Lavering är en teknik inom måleriet för att täcka en yta jämnt och utan spår av penseldrag, oftast genom utspädd tusch eller transparent akvarellfärg, oftast på en linjeteckning.
Nisse Strinning (1917-2006)
Svensk arkitekt och formgivare, född i Kramfors, som kanske främst är känd för bokhyllesystemet "Stringhyllan" som han skapade tillsammans med sin fru Kajsa Strinning 1949 för en tävling initierad av Bonniers folkbibliotek.
Springare (Stig Lindberg)

bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etui ring smycken storlek: 17½ vintage
  • 5061 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Hamnarbetare, otydlig sign..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 oktober kl 20:26




Ladda ner broschyr