bakg

  KONST / Ramar / Ram 13914178



*

nr 1391 4178


Ram

rokokostil, nutida, yttermått inklusive ram: 89x118 cm


Utrop:

600 kr

Såld:

600 kr

Sista tid för bud online:

måndag 19 april 2021
kl 18:45:20


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
13/4 16:29:37 1      100 kr
13/4 22:14:01 2      150 kr
14/4 00:18:07 3      500 kr
18/4 10:13:07 4      450 kr
18/4 10:13:07 3      500 kr (Budbetjänt)
19/4 15:24:56 5      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 400 kr
  Göteborg 400 kr
  Helsingfors 400 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ



Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida ram ramar rokoko rokoko-stil rokokostil
  • 6783 Bjällra
    Arabia, Francesca Muscitti-Lindh. Höjd: 16 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    10 maj kl 19:36
  • 7047 Blandteknik
    Marika Lang (f. 1961), Sverige. Monogram signerad,..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    10 maj kl 18:35
  • 6002 Etsning
    Gérard Titus-Carmel (f. 1942), Frankrike. Signerad..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    10 maj kl 20:58
  • 7623 Färgetsning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, f..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    10 maj kl 18:07
  • 6244 Färglitografi
    Jonas Bohlin (f. 1953), Sverige. Signerad, numrera..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    10 maj kl 19:54
  • 6008 Färglitografi
    Malcolm Morley (1931-2018), Storbritannien. Signer..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    10 maj kl 19:09




Ladda ner broschyr