ÖVRIGT / Diverse / Pigtittare 9344181
*
nr 934 4181
Pigtittare
höjd: 53, längd: 57
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 18:49:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/1 18:15:35
1
200 kr
12/1 18:38:16
2
250 kr
12/1 18:42:49
3
300 kr
12/1 18:44:01
2
Vinnande bud
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel
-
5309 Askfat
på ställning, 1950-tal. Höjd: 80 cm
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:53
-
5071 Bordskanon
mässing, gravyr. Längd: 38cm
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:48
-
5070 Brandspruta
Längd: 81cm
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:19
-
5276 Bricka
Jugend, Koppar, 47x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:31
-
5285 Fat
cloisonnéarbete. Diameter: 31 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:18
-
5052 Fat
mässing. Längd: 57cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:31
*
Pigtittare
Läs mer om e-auktion
nr 934 4181
Pigtittare
höjd: 53, längd: 57
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/1 18:15:35 | 1 | 200 kr |
12/1 18:38:16 | 2 | 250 kr |
12/1 18:42:49 | 3 | 300 kr |
12/1 18:44:01 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel
-
5309 Askfat
på ställning, 1950-tal. Höjd: 80 cm
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:53 -
5071 Bordskanon
mässing, gravyr. Längd: 38cm
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:48 -
5070 Brandspruta
Längd: 81cm
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:19
-
5276 Bricka
Jugend, Koppar, 47x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:31 -
5285 Fat
cloisonnéarbete. Diameter: 31 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:18 -
5052 Fat
mässing. Längd: 57cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:31