ÖVRIGT / Diverse / Piedestal 14477292
*
nr 1447 7292
Piedestal
Gertrud Ohlsson, keramik. Höjd: 47 cm
Kondition: nagg
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 februari 2022
kl 20:09:21
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/2 20:03:42
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gertrud ohlsson keramik piedestal
-
8020 Bestick
55 st, Gense, 1950-tal, 29 gafflar, 14 knivar, 12 ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:40
-
7020 Blomkonsoler
9 st, Smide, 1930-40-tal. Höjd: 13-29 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:23
-
8156 Brasskärm
rokokostil, guld, tyg/glas. Höjd: 113 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:16
-
8140 Eldset
smide, nutida. Höjd: 70 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
7210 Hängen
3 st, modell äldre, bland annat silver. Höjd: 3-7 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
8026 Jarniniere
Jugend, metall, glasinsats, med hänkel, Dua 2 1, h..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:31
*
Piedestal
Kondition: nagg
nr 1447 7292
Piedestal
Gertrud Ohlsson, keramik. Höjd: 47 cm
Kondition: nagg
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 7 februari 2022 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 7/2 20:03:42 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gertrud ohlsson keramik piedestal
-
8020 Bestick
55 st, Gense, 1950-tal, 29 gafflar, 14 knivar, 12 ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:40 -
7020 Blomkonsoler
9 st, Smide, 1930-40-tal. Höjd: 13-29 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:23 -
8156 Brasskärm
rokokostil, guld, tyg/glas. Höjd: 113 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:16
-
8140 Eldset
smide, nutida. Höjd: 70 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
7210 Hängen
3 st, modell äldre, bland annat silver. Höjd: 3-7 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36 -
8026 Jarniniere
Jugend, metall, glasinsats, med hänkel, Dua 2 1, h..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:31



