KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 14204145

nr 1420 4145

Juhan Nömmik

(1902-1975), Estland

Pastell, Signerad, Landskap. Bildmått: 31x38, yttermått inklusive ram: 54x60 cm

Juhan Nõmmik, estnisk-svensk bildkonstnär född 1902 i Sankt Petersburg, död 1975 i Stockholm.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

2.600 kr

måndag 27 september 2021
kl 18:17:18

Juhan Nömmik

Läs mer om Juhan Nömmik