KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14281017

nr 1428 1017

Yolande Ardissone

(f. 1927), Frankrike

Oljemålning, Bymotiv. Signerad. Olja på duk, 32x40cm, yttermått inklusive ram: 51x59cm

Yolande Ardissone, fransk bildkonstnär född i Bueil i Normandie 1927.

Utrop:

6.000 kr

Såld:

5.000 kr

måndag 25 oktober 2021
kl 18:03:36

23/10 11:47:47 1      Vinnande bud

  • Klassiska
  • 25 okt

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Yolande Ardissone

Läs mer om Yolande Ardissone