KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14281035

nr 1428 1035

Uno Vallman

(1913-2004), Sverige

Oljemålning, Signerad, fjällmotiv. Olja på duk, 45x54cm, yttermått inklusive ram: 62x71cm

Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.

Utrop:

3.000 kr

Såld:

2.000 kr

måndag 25 oktober 2021
kl 18:51:35

25/10 17:45:50 1      Vinnande bud

  • Klassiska
  • 25 okt

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Uno Vallman

Läs mer om Uno Vallman