KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14281002

nr 1428 1002

Oidentifierad konstnär. 1800-tal. Flicka i folkdräkt. Ej signerad. Olja på duk på pannå, uppfodrad duk, 61x46 cm, yttermått inklusive ram: 73x59 cm

Kondition: slitage, skador, lagad

Utrop:

3.000 kr

Såld:

3.200 kr

måndag 25 oktober 2021
kl 19:44:12

  • Klassiska
  • 25 okt

Klassiska

Läs mer om Klassiska