KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16011022

nr 1601 1022

Lennart Jirlow

(1936-2020), Sverige

Oljemålning, Lennart Jirlow (1936-2020), Sverige, tillskriven. Kvinna på blomsteräng. Ej signerad. Proveniens: Familjen Per & Karl Gerhard. Olja på pannå, ca 55x68 cm, yttermått inklusive ram: 66x81 cm

Lennart Jirlow, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1936, död 2020.

Utrop:

15.000 kr

Såld:

10.000 kr

måndag 26 februari 2024
kl 18:47:55

25/2 16:42:02 1      Vinnande bud

  • Klassiska
  • 26 feb

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Lennart Jirlow

Läs mer om Lennart Jirlow