KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14929184
*
nr 1492 9184
Lambert Werner
(1900-1983), Sverige
Oljemålning, Blomster i vas, osignerad. Olja på pannå, 54x44 cm, yttermått inklusive ram: 60x52
Lambert Werner, svensk målare och skulptör född i Stockholm år 1900, död 1983.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 september 2022
kl 18:37:59
- Konstnär/Designer
Lambert Werner
Lambert Werner, svensk målare och skulptör född i Stockholm år 1900, död 1983.
Läs mer om Lambert Werner
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blomster i vas lambert werner olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:22
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06
-
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:55
-
8059 Oljemålning
J W Wallander, 1845, Föreställande Daniel Sandell...//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:18
-
8047 Oljemålning
Maja Holtermann-Bergh (1899-1993), Sverige. Interi..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:45
*
Lambert Werner
Lambert Werner, svensk målare och skulptör född i Stockholm år 1900, död 1983.
Läs mer om Lambert Werner
nr 1492 9184
Lambert Werner
(1900-1983), Sverige
Oljemålning, Blomster i vas, osignerad. Olja på pannå, 54x44 cm, yttermått inklusive ram: 60x52
Lambert Werner, svensk målare och skulptör född i Stockholm år 1900, död 1983.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 26 september 2022 |
- Konstnär/Designer
Lambert Werner
Lambert Werner, svensk mÃ¥lare och skulptör född i Stockholm Ã¥r 1900, död 1983.Läs mer om Lambert Werner
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blomster i vas lambert werner olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:22 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06
-
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:55 -
8059 Oljemålning
J W Wallander, 1845, Föreställande Daniel Sandell...//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:18 -
8047 Oljemålning
Maja Holtermann-Bergh (1899-1993), Sverige. Interi..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:45



