KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14204079

nr 1420 4079

Karl Abel

(f. 1891), Sverige

Oljemålning, Landskap med hästhage. Signerad. Olja på pannå, 41x54, yttermått inklusive ram. 51x66 cm

Karl Abel, svensk målare född 1891.

Utrop:

100 kr - 300 kr

måndag 27 september 2021
kl 20:37:29

Karl Abel

Läs mer om Karl Abel