KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13914040

nr 1391 4040

Karl-Johan Hallander

(f. 1935), Sverige

Oljemålning, Karl-Johan Hallander (f. 1935), Sverige. "Integration i stålmanssamhället 2". Signerad, daterad -68. Olja på duk, 53x47 cm, yttermått inklusive ram: 55x49 cm

Karl-Johan Hallander, svensk bildkonstnär född 1935.

Utrop:

3.000 kr

Såld:

2.000 kr

måndag 19 april 2021
kl 19:10:53

16/4 11:17:00 1      Vinnande bud

Karl-Johan Hallander

Läs mer om Karl-Johan Hallander