KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15904018
*
nr 1590 4018
Ivan Bergdahl
(f. 1929), Sverige
Oljemålning, "Vårafton vid fäbodvallen, Älmesbo". Signerad. Olja på pannå, 25x53 cm, yttermått inklusive ram: 33x61 cm
Ivan Bergdahl, svensk målare född 1929.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 januari 2024
kl 20:53:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/1 13:26:48
1
100 kr
11/1 13:27:45
1
Vinnande bud
12/1 07:41:26
2
350 kr
12/1 07:41:26
1
400 kr (Budbetjänt)
12/1 07:41:33
2
450 kr
12/1 07:41:33
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ivan bergdahl olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9155 Oljemålning
Agneta Nilsson, "Bled Slovenien". Monogramsignerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
11 november kl 19:19
-
9340 Oljemålning
Alf Sundström (1888-1961), Sverige. Signerad, Stoc..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
11 november kl 20:38
-
9218 Oljemålning
Arup Jensen (1906-1956), Danmark. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
11 november kl 19:07
-
9314 Oljemålning
C L Lagerquist. Signerad, daterad 1912, stilleben...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
11 november kl 20:19
-
9330 Oljemålning
Carl Gunnar Svensson, Signerad, Blivande mor. Olja..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
11 november kl 20:23
-
9338 Oljemålning
Carl Magnus Lindqvist (1884-1977), Sverige. "Vy mo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
11 november kl 20:54
*
Ivan Bergdahl
Ivan Bergdahl, svensk målare född 1929.
Läs om budbetjänten
nr 1590 4018
Ivan Bergdahl
(f. 1929), Sverige
Oljemålning, "Vårafton vid fäbodvallen, Älmesbo". Signerad. Olja på pannå, 25x53 cm, yttermått inklusive ram: 33x61 cm
Ivan Bergdahl, svensk målare född 1929.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 januari 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/1 13:26:48 | 1 | 100 kr |
11/1 13:27:45 | 1 | Vinnande bud |
12/1 07:41:26 | 2 | 350 kr |
12/1 07:41:26 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
12/1 07:41:33 | 2 | 450 kr |
12/1 07:41:33 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ivan bergdahl olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9155 Oljemålning
Agneta Nilsson, "Bled Slovenien". Monogramsignerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
11 november kl 19:19 -
9340 Oljemålning
Alf Sundström (1888-1961), Sverige. Signerad, Stoc..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
11 november kl 20:38 -
9218 Oljemålning
Arup Jensen (1906-1956), Danmark. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
11 november kl 19:07
-
9314 Oljemålning
C L Lagerquist. Signerad, daterad 1912, stilleben...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
11 november kl 20:19 -
9330 Oljemålning
Carl Gunnar Svensson, Signerad, Blivande mor. Olja..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
11 november kl 20:23 -
9338 Oljemålning
Carl Magnus Lindqvist (1884-1977), Sverige. "Vy mo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
11 november kl 20:54