KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17499178
*
nr 1749 9178
Inger Rydén
(f. 1944), Sverige
Oljemålning, "Havet sjunger". Signerad, daterad -73. Olja på duk, 58x53 cm, yttermått inklusive ram: 63x69 cm
Inger Rydén, född 1944 i Uppsala, svensk målare och illustratör.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 december 2025
kl 18:06:49
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/12 01:05:07
1
100 kr
7/12 14:25:18
2
Vinnande bud
8/12 17:59:25
3
300 kr
8/12 17:59:25
2
350 kr (Budbetjänt)
8/12 17:59:29
3
450 kr
8/12 17:59:29
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Tema
8 dec
Kvinnliga Konstnärer
För att uppmärksamma det kvinnliga konstnärskapet anordnar Metropol Auktioner en auktion med kvinnliga konstnärer. Auktionen innebär en resa genom konsthistorien med start under andra hälften av 1800- ...
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
- Konstnär/Designer
Inger Rydén
Inger Rydén, född 1944 i Uppsala, svensk målare och illustratör.
Läs mer om Inger Rydén
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: inger rydén olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 20:06
-
7151 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Hu..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 18:06
-
7149 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Ko..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 18:05
-
6343 Oljemålningar
2 st, Kina, rispapper, 1800-tal. Bildmått: 19x31 c..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 18:52
*
Inger Rydén
Inger Rydén, född 1944 i Uppsala, svensk målare och illustratör.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Inger Rydén
nr 1749 9178
Inger Rydén
(f. 1944), Sverige
Oljemålning, "Havet sjunger". Signerad, daterad -73. Olja på duk, 58x53 cm, yttermått inklusive ram: 63x69 cm
Inger Rydén, född 1944 i Uppsala, svensk målare och illustratör.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 8 december 2025 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 2/12 01:05:07 | 1 | 100 kr |
| 7/12 14:25:18 | 2 | Vinnande bud |
| 8/12 17:59:25 | 3 | 300 kr |
| 8/12 17:59:25 | 2 | 350 kr (Budbetjänt) |
| 8/12 17:59:29 | 3 | 450 kr |
| 8/12 17:59:29 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Tema
8 dec
Kvinnliga Konstnärer
För att uppmärksamma det kvinnliga konstnärskapet anordnar Metropol Auktioner en auktion med kvinnliga konstnärer. Auktionen innebär en resa genom konsthistorien med start under andra hälften av 1800- ...
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
- Konstnär/Designer
Inger Rydén
Inger Rydén, född 1944 i Uppsala, svensk mÃ¥lare och illustratör.Läs mer om Inger Rydén
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: inger rydén olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 20:06 -
7151 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Hu..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 18:06 -
7149 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Ko..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 18:05
-
6343 Oljemålningar
2 st, Kina, rispapper, 1800-tal. Bildmått: 19x31 c..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 18:52



